česky
english
italiano
deutsch

Vážení návštěvníci,
 
vítám Vás na těchto stránkách, které jsou celé věnovány mému největšímu koníčku – automobilovým závodům.
 
Dětství jsem prožil doslova jen desítky metrů od trati starého Masarykova okruhu v Brně a pohled na atraktivní závodní vozy, řítící se ulicemi, mě natolik uchvátil, že jsem kouzlu automobilových závodů zcela podlehl. Dodnes se zajímám o historii závodů na tomto okruhu a sbírám vše co se k ní váže. Jsou to především dobové fotografie, pohlednice, startovní listiny, pamětní plakety, plakáty, programy ale i vstupenky z jednotlivých závodů.
 
Nejslavnější automobilovou kategorií byla a je formule 1. I když sportovní úroveň těchto závodů v poslední době klesá, stále zůstává královnou automobilového sportu. Již před léty jsem začal sbírat autogramy pilotů, kteří v těchto závodech bojovali o světové body. Tuto moji sbírku doplňují také programy a oficiální plakáty z jednotlivých závodů.
 
Na následujících stránkách se můžete seznámit alespoň s malou částí mojí sbírky. Naleznete zde také aktuální informace se světa závodů cestovních a GT vozů, kterým se dnes aktivně věnuji a které, alespoň dle mého názoru, ze sportovního hlediska patří k těm nejatraktivnějším.
 
Tyto stránky se budu se snažit postupně stále rozšiřovat a doplňovat, tak aby jste zde i při své další návštěvě nalezli opět něco nového. Proto také velmi uvítám Vaše náměty, připomínky a případné hodnocení mých stránek.
 
Petr Gabriel
 

  © Scuderia.cz
Obsah těchto stránek je chráněn autorským zákonem. Jejich kopírování a šíření obsahu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu autora je nezákonné.